ترید تکنیکال فاندامنتال

ترید (تکنیکال – فاندامنتال)

معامله یا ترید (trade) یکی از مفاهیم اصلی در دنیای ارزهای دیجیتال است که شامل خرید و فروش ارز دیجیتال با پرداخت هزینه آن و بر مبنای حرکات قمیتی آنها است. اگر معامله گر یا تریدر فکر می‌کند که ارزش یک ارز دیجیتال افزایش می‌یابد، می‌تواند با موقعیت طولانی (long) یا خرید و اگر فکر می‌کند ارزش سقوط خواهد کرد، با موقعیت کوتاه (short) یا فروش معامله کند. خرید و فروش می تواند از طریق صرافی های متمرکز یا غیر متمرکز انجام شود. تریدر، اوضاع موجود در بازار ارزدیجتال را تجزیه و تحلیل می‌کند و با اتکا به داده‌های حاصل از تحلیل خود، معاملات را انجام می‌دهد و از نوسانات قیمت در بازار سود کسب می‌کند.

تجزیه و تحلیل می تواند مبتنی بر روش های فنی و تکنیکال یا مبتنی بر روش های بنیادی و فاندامنتال باشد.

تحلیل فاندامنتال و تکنیکال دو مکتب فکری اصلی در مورد تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در بازارها هستند. سرمایه گذاران و معامله گران از هر دو برای بررسی و پیش بینی قیمت آتی استفاده می کنند. مانند هر استراتژی یا فلسفه سرمایه گذاری، هر دو طرفداران و مخالفانی دارند.

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی ارز دیجیتال با تلاش برای اندازه گیری ارزش ذاتی آنها ارزیابی می گردد. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال نیاز به تحقیق و ارزیابی دقیق همه معیارهای موجود دارد. اکثر پروژه ها اطلاعات کافی در مورد هدف ارز، اقتصاد توکن، تیم پشت ارز و توسعه آن تا به امروز ارائه می دهند. با استفاده از ترکیبی از عوامل کمی و کیفی، می‌توان با استفاده از تحلیل بنیادی دیدگاهی در مورد ارزهای دیجیتال بدست آورید. تحلیل بنیادی رویکردی است که توسط سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال برای تعیین ارزش ذاتی یک دارایی کریپتو استفاده می شود. برخی از فاکتورهای تحلیل بنیادی شامل معیارهای بلاک چین (هش ریت، وضعیت و تعداد آدرس های فعال و کارمزد تراکنش)، معیارهای اقتصادی (ارزش بازار، نقدینگی و حجم معاملات و میزان ارز در گردش) و معیارهای پروژه (وضعیت پروژه، اعضای تیم پروژه، مستندات پروژه، مقایسه با رقبا، نقشه راه پروژه و… ) و محیط سیاسی اجتماعی پروژه و رفتار کاربران پروژه است.

تحلیل تکنیکال با تحلیل بنیادی متفاوت است، زیرا معامله گران سعی می کنند فرصت ها را با مشاهده روندهای آماری، مانند حرکت در قیمت و حجم سهام، شناسایی کنند. فرض اصلی این است که همه عوامل بنیادی شناخته شده در قیمت لحاظ می شوند، بنابراین نیازی به توجه دقیق به آنها نیست. تحلیلگران تکنیکال تلاشی برای اندازه گیری ارزش ذاتی یک ارز دیجیتال نمی کنند. در عوض، آنها از نمودارهای قیمتی برای شناسایی الگوها و روندهایی استفاده می کنند که نشان می دهد ارزش آن در آینده چه خواهد شد. سیگنال های رایج تحلیل تکنیکال شامل میانگین های متحرک ساده (SMA)، سطوح حمایت و مقاومت، خطوط روند و شاخص های حرکت است.

آکادمی تترا با بهره گیری از تحلیل گران خبره، علاوه بر آموزش های لازم به سرمایه گذاران، بهترین روش های استفاده از تحلیل های بنیادی و تکنیکال را ارائه می دهد و سرمایه گذاران را در جهت رسیدن به سرمایه گذاری موفق و کاهش ریسک های معامله در بازار ارزهای دیجیتال کمک خواهد کرد.