3 دلیل برای اینکه قیمت اتریوم ممکن است از روی 1770 دلار بازگردد

دو هفته اخیر عملکرد بازار اتریوم بدترین دوره ای بود که این دارایی از ابتدای سال تاکنون داشته است زیرا اتریوم بیش از ۴۰ درصد از ارزش خود را در همین مدت زمان کوتاه از دست داده است. اما پس از کاهش قیمت به ۱۷۷۰ دلار، نزول اندکی کاهش یافت. در اینجا چند دلیل برای این اتفاق وجود دارد.

خط حمایت فاندامنتالی


در حالی که این حمایت در نمودارهای روزانه چندان واضح نیست، اما اتریوم به خط حمایت عظیمی رسیده که پایه و اساس رالی تابستان ۲۰۲۱ است. این خط از منطقه ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار عبور می‌کند، که نشان می‌دهد ممکن است یک جهش یا برگشت قیمت را ببینیم.

خط فوق اخیراً در جریان سقوط اتریوم در ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت) آزمایش شده است، زمانی که اتریوم در عرض چند ساعت ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داد، اما به سرعت بازیابی شد.

میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای


علاوه بر خط حمایتی که از ۱۷۰۰ دلار عبور می‌کند، خرس های اتریوم در حال آماده شدن برای رویارویی با خط حمایت قوی دیگری هستند که اغلب به عنوان مانعی بین بازارهای صعودی و نزولی عمل می‌کند.

میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای حتی یک بار هم توسط اتریوم در ۱۰۰ هفته گذشته تاچ نشده است. در صورت شکست، اولین تست را در اواخر ماه می (اوایل خرداد) شاهد خواهیم بود.

بیش فروش


نکته آخر و مهم اینکه، طبق اندیکاتور RSI شاهد بیش فروش عظیمی هستیم. این فروش گسترده به احتمال زیاد توسط هولدرهای بلندمدت اتریوم و پس از مشکلات مربوط به زنجیره Beacon که بر اساس الگوریتم اجماع PoS اجرا می‌شود، ایجاد شده است.

منبع: u.today