📌در حال حاضر، 67 درصد از آدرس های کاردانو در ضرر هستند

با کاهش قیمت‌ کاردانو (ADA) تا سطح روانی یک دلار، سرمایه‌گذاران بیشتری، سبد دارایی این ارز دیجیتال خود را با ضرر حفظ می کنند.

کاردانو یک هفته نزولی را پشت سرگذاشته است. از روز دوشنبه، قیمت 11.4 درصد کاهش یافته و در نتیجه هولدکنندگان بیشتری را به منطقه قرمز کشانده است. مهمتر از آن، ADA اکنون 64.7 درصد از بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 3.09 دلار فاصله دارد و در صورت ادامه این روند طی چند روز آینده، بار دیگر در خطر سقوط به زیر یک دلار قرار می گیرد.

داده ها اکنون حاکی از آن هستند که بیش از دو سوم یا 67 درصد از دارندگان ADA اکنون روی ضرر هستند. یک چهارم سرمایه گذاران کاردانو در منطقه سبز و 9 درصد باقی وضعیتی سر به سر دارند.

به بیان دیگر، در حال حاضر، 3.41 میلیون آدرس ADA قرمز هستند در حالی که فقط 1.25 میلیون آدرس در منطقه سبز قرار دارند.

یک معیار مرتبط دیگر، مدت زمانی است که این دارایی در یک کیف پول نگه داشته شده است. اکثریت قریب به اتفاق آدرس ها، یا 76 درصد از دارندگان ADA، بین یک تا 12 ماه این دارایی را نگه داشته اند و فقط در 11 درصد از سرمایه گذاران بیش از یک سال از زمان خرید این دارایی می گذرد و اینها همان کسانی هستند که هنوز روی سود قرار دارند.

کاهش اخیر قیمت‌ها می‌تواند به این دلیل باشد که شبکه، انتظارات زیادی که از راه‌اندازی قراردادهای هوشمند می رفت را برآورده نکرده است. از نظر تعداد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، کاردانو هنوز نتوانسته است به رقم قایل توجهی برسد. یه گزارش DefiLlama فقط ده پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) در این شبکه اجرا می‌شود که مجموعاً ارزش آن به حدود 233 میلیون دلار می رسد.

با این حال، چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران کاردانو، معتقد است که بسیاری از DApp های این شبکه منتظر راه اندازی هارد فورک Vasil در ماه ژوئن (خرداد) هستند. به لحاظ سایر شاخص های فاندامنتال، کاردانو نسبتا قوی به نظر می رسد. تقاضای شبکه در اوایل سال جاری همزمان با راه اندازی صرافی غیرمتمرکز SundaeSwap افزایش یافت. با این حال، تا زمانی که تغییر قابل توجهی در احساسات بازار رخ ندهد، ممکن است فروش ADA شتاب بیشتری گرفته و دارندگان بیشتری را به زیر آب فرو ببرد.

منبع: cointelegraph