کمیسیون بورس و اوراق بهادار ETF آتی بیت کوین Valkyrie را تأیید می کند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پیشنهاد ETF بیت کوین آتی دیگری را تایید کرده است.

طبق سند رسمی، صندوق آتی بیت کوین XBTO Valkyrie آخرین محصولی است که تاییدیه SEC را تضمین کرده است.

صندوق آتی بیت کوین Valkyrie XBTO برای اولین بار در آگوست 2021(مرداد1400) ثبت شد و تایید آن به دنبال تاییدیه Teucrium است. با این حال، تاریخ عرضه هنوز فاش نشده است.
برخلاف همتایان کانادایی، اروپایی و آمریکای لاتین خود، سازمان نظارتی ایالات متحده از تایید هرگونه ETF با پشتوانه فیزیکی خودداری کرده است، زیرا بازار بیت کوین نظارت ندارد و ممکن است در معرض دستکاری قرار گیرد.

با این حال، جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، گمانه زنی کرد که تایید Teucrium، که پرونده آن تحت قانون اوراق بهادار سال 1933 قرار می گیرد، ممکن است راه را برای یک ETF اسپات بیت کوین که بسیار مورد انتظار است، هموار کند.

در ماه مارس، SEC دو پیشنهاد – NYDIG Bitcoin ETF و Global X Bitcoin Trust – برای فهرست‌ و معامله سهام صندوق‌های اسپاتی قابل معامله در بورس بیت‌کوین را رد کرد.
پیش از این، مدیر اجرایی مدیریت دارایی پیشرو در جهان، گری اسکیل – Michael Sonnenshein – اظهار داشت که شرکت او “همه گزینه های روی میز” را جهت مبارزه برای تایید ETF بیت کوین که ممکن است شامل اقدامات قانونی علیه SEC نیز باشد، دارد.

در مصاحبه اخیر با آنتونی پمپلیانو(Anthony Pompliano) حامی بیت‌کوین، سونن‌شاین گفت که ETF اسپات دیر یا زود تایید خواهد شد.

“قرار دادن یک چارچوب زمانی برای آن دشوار است. ما به حمایت از سرمایه گذاران خود ادامه خواهیم داد تا زمانی که این تاییدیه صادر شود. در پنج تا شش سالی که با SEC و به طور کلی رگولاتورها سروکار داریم، چیزهای زیادی تغییر کرده است. بیاد داشته باشیم که آنها کار سختی دارند. هنگامی که صنعت و طبقه دارایی زیربنای آن همچنان در حال تغییر هستند، به عنوان یک تنظیم کننده، تدوین مقررات خوب، واقعاً دشوار است.”

منبع: cryptopotato