هولدرهای بلند مدت بیت کوین در حال تسلیم شدن هستند

با توجه به قیمت صرف شده بلندمدت در مقابل شاخص ارزش مبنا، اکثر سرمایه گذاران همچنان در حال تسلیم شدن هستند زیرا واگرایی بین قیمت خرید و قیمت فروش دائماً افزایش می یابد. کاپیتولاسیون (فروش دارایی ها) فعلی ممکن است بزرگترین توزیع در بازار را رقم بزند.

افزایش فروش ها در میان هولدرهای بلندمدت می‌توانست نشانه‌ای نگران‌کننده در زمانی که بیت‌کوین در صدر معامله می‌شد، باشد، اما در صورت حرکت رنج طولانی‌ مدت، کمتر احتمال دارد که اثر منفی این حجم فروش نسبتاً زیاد را ببینیم.

گزارش Glassnode همچنین شامل مروری بر شاخص‌های دیگر، از جمله سود و زیان محقق شده (Realized PnL) در بازار ارزهای دیجیتال است. سود و زیان محقق شده نشان دهنده میانگین ارزش دلاری است که سرمایه‌گذاران می‌توانند در آن وارد بازار شوند یا از آن خارج شوند. این معیار به ما این امکان را می‌دهد تا فازهای خاص بازار را شناسایی کنیم: نزولی، صعودی و بی اعتمادی.

با توجه به این معیار، بازار کریپتو در حال حاضر در فاز نزولی باقی می‌ماند، زیرا زیان‌ها تا حد زیادی از سودهای واقعی پیشی می‌گیرند. اما در حالی که سود و زیان محقق شده می تواند به ما در مورد شرایط فعلی بازار کمک کند، ما همچنین می توانیم طول هر چرخه را در بازار مشاهده کنیم. دوره بین سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ شامل سه چرخه کامل بود، در حالی که همین تعداد چرخه تنها در یک دوره دو ساله بین سال‌ های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ پیش رفت.

تقریباً همه معیارهای زنجیره‌ای فاندامنتالی نشان می‌دهند که بازار ارزهای دیجیتال در وضعیت نزولی در حال حرکت است، زیرا اکثر سرمایه‌گذاران در حال تسلیم شدن هستند، معامله‌گران کوچک ضرر می‌کنند و سودآوری در میان هولدرهای بلندمدت پایین است.

اما از آنجایی که شاخص‌های زنجیره‌ای در طی ماه سوم حرکت نزولی بیت‌کوین نزولی شدند، ممکن است بازار به بازگشت نزدیک شده باشد زیرا هر چرخه آن در مقایسه با چرخه‌های صعودی و نزولی بین سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ به طور قابل‌ توجهی کوتاه‌تر شده است.

منبع: u.today