ضرر 2.9 میلیارد دلاری آزمایشگاه Reality متا

شرکت متا پلتفرم، که قبلاً فیس‌بوک نامیده می‌شد، درآمد سه ماهه اول سال 2022(اواسط دی 1400 تا اوایل فروردین 1401) خود را در روز چهارشنبه منتشر کرد که بخش آزمایشگاه‌های واقعیت متمرکز بر متاورس زیان‌های بیشتری را متحمل شد.
بخش Reality Labs، که قبلاً به عنوان بخش Oculus فیس‌بوک شناخته می‌شد،مبالغ فزاینده‌ای از سرمایه خود را برای توسعه محصولات مرتبط با واقعیت مجازی و متاورس صرف کرده است و زیان 2.9 میلیارد دلاری را برای سه ماهه اول 2022 ثبت کرده است که این میزان 61 درصد بیشتر از ضرر 1.8 میلیارد دلاری آن در سه ماهه اول 2021 است.
درآمد کلی Reality Labs بالاتر از حد انتظار بود و در سه ماهه اول سال جاری 695 میلیون دلار درآمد حاصل از فروش ابزارهایی مانند هدست های VR و سخت افزار Meta Portal مشاهده کرد.
مارک زاکربرگ(Mark Zuckerberg)، مدیر عامل متا، در تماسی با درآمد روز چهارشنبه گفت که انتظار ضرر در این بخش وجود دارد، زیرا آزمایشگاه های واقعیت هنوز هم به طور عمده بر تحقیق و توسعه یک سری محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مانند Project Cambria متمرکز هستند.

زاکربرگ می‌گوید: «می‌دانم که ساخت این ابزار گران است و چیزی است که قبلاً ساخته نشده است و این یک الگوی جدید برای محاسبات و ارتباط اجتماعی خواهد بود.
ما انتظار داریم که در کسب درآمد به طور معناداری بهتر از سایرین در این فضا باشیم و انتظار داریم که با توسعه پلتفرم‌های ما، به مزیتی پایدار تبدیل شود.»
در گزارش‌های مالی اوایل سال جاری، آزمایشگاه‌ها حدود 10 میلیارد دلار ضرر در سال 2021(1400) نشان دادند که تقریباً 4 میلیارد دلار از این ضررها ناشی از هزینه‌های کارکنان و تحقیق و توسعه است.
به طور کلی، کل درآمد این شرکت برای سه ماهه اول 2022 مبلغ 27.9 میلیارد دلار است که 6.9 درصد نسبت به 26.1 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال گذشته افزایش یافته است.

منبع: cointelegraph