سازندگان کاردانو اولین کیف پول سبُک این پلتفرم را راه اندازی کردند

لیس (Lace) نام کیف پول سبُک جدیدی است که توسط تیم توسعه کاردانو، Input Output ساخته شده است. با توجه به اطمینان سازندگان، این کیف پول جدید به کاربران امکان ذخیره، کنترل و مدیریت دارایی های رمزارزی خود از جمله NFT ها را در یک مکان و بدون نیاز به هیچ راه حل دیگری می‌دهد.

ویژگی های کیف پول Lace همچنین شامل قابلیت همکاری و توانایی استفاده از اکوسیستم های مختلف بلاک چین در کنار کاردانو است. این مکانیسم با کمک راه حل های زنجیره جانبی از Input Output Global به دست آمده است. در ابتدا، توسعه دهندگان تلاش های خود را بر ایجاد قابلیت همکاری بین شبکه های کاردانو و اتریوم متمرکز کردند. در حال حاضر، این نوآوری در حالت آزمایشی است. به محض پایان حالت آزمایشی، سازندگان قول داده‌اند که شروع به پیاده سازی سایر زنجیره های جانبی و اتصال تمام بلاک چین های دیگر کنند. هدف نهایی، طبق بیانیه مطبوعاتی آنها، تبدیل Lace به یک کیف پول تمام عیار چند منظوره است.

تیم Input Output نیز به طراحی این کیف پول توجه ویژه ای داشته است. به گفته نویسندگان، Lace به گونه ای طراحی شده است که هم برای یک تازه وارد و هم برای یک کاربر باتجربه به همان اندازه قابل درک باشد. به گفته Input Ouput، کیف پول Lace باید بتواند قدرت فضای web3 را برای همه باز کند. این ماموریت باید توسط یک فروشگاه برنامه غیرمتمرکز رایگان، که امکاناتی هم برای توسعه دهندگان و هم برای کاربران عادی دارد، انجام شود. کاربران نهایی همچنین می توانند به دنیای بی حد و حصر برنامه های غیرمتمرکز در کاردانو دسترسی داشته باشند.

هاسکینسون چه گفت؟
چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، رئیس Input Ouput و یک کارآفرین معروف رمزارزی، در اظهار نظر خود در مورد انتشار این کیف پول، گفت که جهان به کیف پول سبک دیگر نیاز ندارد. به همین دلیل است که Lace، قادر به جایگزینی تمام راه حل های دیگر و متحد کردن تمام web3 در یک مکان است.

منبع: u.today