ذخایر بیت کوین تسلا در ۳ ماهه ابتدایی ۲۰۲۲ ثابت مانده است.

این شرکت سازنده خودروهای برقی طی یک‌سال گذشته، بیت کوین‌های موجود در ترازنامه خود را حفظ کرده و دست به خرید یا فروشی نزده است. روز چهارشنبه شرکت تسلا گزارش سود فصل اخیر خود را منتشر کرد و طبق این گزارش ارزش ذخایر بیت کوین تسلا ۱.۲۶ میلیارد دلار اعلام شد که یعنی برای دومین فصل متوالی تغییری در مقدار این ذخایر صورت نگرفته است.

به گزارش کوین دسک، هم در فصل اخیر و هم در فصل انتهایی سال میلادی گذشته، تسلا هیچ بیت کوینی خرید و فروش نکرده است. با توجه به این نکته که قیمت بیت کوین نسبت به فصل پیش تقریبا ثابت مانده است، کاهشی در میزان ارزش دارایی‌های بیت کوینی این شرکت خودروسازی مشاهده نمی‌شود.

در سه ماهه سوم سال میلادی گذشته نیز حجم ذخایر بیت کوین تسلا افزوده یا کاسته نشد، اما به دلیل کاهش قیمت این ارز دیجیتال، این شرکت موظف شد که ۵۱ میلیون دلار کاهش قیمت را گزارش کند.
طبق قوانین حسابداری دارایی‌های دیجیتال، اگر قیمت یک دارایی در طول یک فصل کاهش یابد، شرکت موظف به گزارش کاهش این ارزش است، اما اگر قیمت دارایی افزایش یابد، تا پیش از فروش دارایی مورد نظر لازم نیست سودی در ترازنامه گزارش شود.

شرکت تسلا در ماه فوریه (بهمن ماه) سال میلادی گذشته اعلام کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. در ۳ ماهه بعدی، این شرکت حجم ذخایر بیت کوین خود را ۱۰ درصد کاهش داد. با فروش این مقدار بیت کوین درآمد فصل این شرکت ۲۷۲ میلیون دلار افزایش یافت. در این ۳ ماهه تسلا هیچ بیت کوینی خرید و فروش نکرد.

در مجموع، سود تعدیل شده هر سهم تسلا در ۳ ماهه ابتدایی سال میلادی به ۳.۲۲ دلار رسید، حال آن‌که تحلیل‌گران انتظار داشتند این مقدار ۲.۲۶ دلار باشد. همچنین در حالی که تحلیل‌گران درآمد کلی شرکت را ۱۷.۸۵ میلیارد دلار تخمین می‌زدند، درآمد تسلا ۱۸.۸ میلیارد دلار اعلام شد.

قیمت سهام تسلا در معاملات پس از ساعت کاری چهارشنبه با ۳.۶ درصد افزایش به ۱,۰۱۲.۰۱ دلار رسید. ارزش سهام این شرکت نسبت به ابتدای سال با کاهشی در حدود ۳ درصد مواجه شده است.

اخیراً ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، با پیشنهاد ۴۳ میلیارد دلاری خود برای تصاحب کامل توییتر، بدون این‌که سرمایه‌گذاران فعلی قصد فروش آن را داشته باشند، خبرساز شد.