دریبیت پشتیبانی از سولانا را به خدماتش اضافه می کند

پلتفرم معاملاتی مشتقات ارزهای دیجیتال مستقر در پاناما، Deribit در یک توییت جدید اعلام کرد که به زودی از معاملات Solana (SOL) پشتیبانی خواهد کرد.

اولین قراردادهای آپشن اروپایی با SOL در تاریخ 9 می در صرافی عرضه می شود. این پلتفرم آپشن های روزانه، هفتگی و ماهانه را ارائه می دهد.

بر اساس این اعلامیه، قراردادهای آتی سولانا در اوایل این جمعه آغاز خواهد شد.

افزودن آپشن های SOL از آنجایی که نشان دهنده علاقه فزاینده سازمانی به ارز دیجیتال است، قابل توجه است. شایان ذکر است که معامله گران نهادی اکثریت مشتریان این شرکت (تقریباً 80٪) را تشکیل می دهند.

پیش از آن، تنها آپشن هایی را در بیت کوین و اتریوم، دو ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار با بالاترین سطح نقدینگی، ارائه می کرد.

و Deribit همچنان صرافی غالب برای معاملات گزینه های ارز دیجیتال است. طبق داده‌های ارائه شده توسط کوین گلس، نود و یک درصد از اپن اینترست آپشنهای بیت‌کوین را به خود اختصاص می‌دهد. گروه CME مستقر در شیکاگو با تقریباً 4 درصد در جایگاه دوم قرار دارد.

سال گذشته، SOL به عنوان جایگزین مورد علاقه اتریوم برای وال استریت ظاهر شد. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، بانک آمریکا پیش بینی کرد که Solana می تواند به دلیل توان عملیاتی بالای تراکنش، به پروتکل پرداخت پیشرو تبدیل شود و با شرکت های قدیمی مانند Visa رقابت کند.

سولانا همچنین در بخش توکن غیر قابل تعویض (NFT) طرفداران زیادی پیدا کرده است. در اوایل این ماه، بازار پیشرو NFT OpenSea پشتیبانی از شبکه را اضافه کرد.

پس از مشاهده افزایش قیمت‌های بسیار زیاد در سال 2021، امسال برای توکن SOL بسیار ضعیف بوده است، که در بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال نیز صدق می‌کند. این توکن در حال حاضر با قیمت 99 دلار در صرافی های اصلی معامله می شود. 61 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است.

منبع: u.today