جهش ۴۵ درصدی قیمت ایپ کوین در آستانه راه‌اندازی متاورس بورد ایپ یات کلاب

تیم توسعه مجموعه توکن‌های غیرمثلی (NFT) بورد ایپ یات کلاب (BAYC) روز گذشته تاریخ راه‌اندازی پروژه متاورسی مربوط به این مجموعه را اعلام کرد. ظاهراً قرار است در این دنیای مجازی جدید از توکن ایپ کوین (ApeCoin) برای خریدوفروش زمین‌ها و دیگر اقلام موجود در آن استفاده شود.

به گزارش کریپتو پوتیتو، یوگا لبز (Yuga Labs)، تیم توسعه‌دهنده مجموعه NFT بورد ایپ یات کلاب، ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) با انتشار متنی در توییتر خود، تأیید کرد پروژه متاورسی آدرساید (Otherside) که کاربران زیادی منتظر آن هستند، در انتهای ماه جاری، یعنی ۳۰ آوریل (۱۰ اردیبهشت)، راه‌اندازی خواهد شد.

انیمیشن تبلیغاتی مربوط به پروژه آدرساید مدتی است که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود و نشان می‌دهد که احتمالاً یک سری شخصیت دیگر به نام کودا (Koda) به مجموعه NFTهای یوگا لبز اضافه خواهند شد.

کاربران پیش‌بینی می‌کنند که پروژه مرتبط با متاورسِ آدرساید شامل فروش زمین‌های مجازی از طریق توکن بومی این پروژه، یعنی ایپ کوین باشد.

اطلاعاتی که این هفته درباره آدرساید منتشر شده، باعث شده است قیمت ایپ کوین با وجود شرایط متلاطم بازار ارزهای دیجیتال، رشد قابل‌توجهی داشته باشد.

نمودار قیمت ایپ توکن؛ نمای ۱ ساعته بازار ایپ کوین/ تتر.

قیمت ایپ کوین در زمان نگارش این مطلب نسبت به هفته گذشته بیش از ۴۵ درصد افزایش یافته است و هر واحد آن با قیمتی حدود ۱۶.۵ دلار معامله می‌شود.

این ارز دیجیتال در حال حاضر در رتبه سی‌وپنجم برترین ارزهای دیجیتال بازار قرار گرفته و بین ۱۰۰ ارز برتر، بیشترین بازدهی را در هفته گذشته داشته‌ است.