بررسی پروژه متاورس شیبا اینو؛ بیش از ۱۰۰هزار قطعه زمین و استفاده از اِتِر به جای SHIB

با وجود گذشت حدوداً دو ماه از اعلام توسعه‌دهندگان شیبا اینو، بالاخره جزئیات مربوط به متاورس این پروژه منتشر شد. تیم شیبا اینو درباره درجه‌بندی زمین‌ها، قیمت آنها و فایده‌ای که برای اقتصاد توکن «SHIB» خواهند داشت، توضیح داده‌ و قرار است به‌زودی جزئیات بیشتری نیز منتشر شود.

به گزارش کوین دسک، توسعه‌دهندگان شیبا اینو، میم کوین پرسروصدای بازار ارزهای دیجیتال، به‌تازگی جزئیات پروژه متاورس خود را فاش کرده‌اند. به گفته تیم شیبا اینو، ۱۰۰٬۵۹۵ قطعه زمین که برخی از آنها همچنان به‌صورت خصوصی باقی خواهند ماند، در این دنیای مجازی عرضه می‌شوند.

این زمین‌های مجازی قرار است به‌صورت مرحله‌ای برای فروش عرضه شوند که مرحله اول آن همین چند روز پیش برگزار شد و مرحله دوم اکنون در حال برگزاری است. در فاز اول ۳۶٬۴۳۱ قطعه زمین آزاد خواهد شد که به چهار طرح با اسامی نقره‌ای (Silver Fur)، طلایی (Gold Tail)، پلاتینی (Platinum Paw) و الماسی (Diamond Teeth) تقسیم می‌شوند و بین ۰.۲ تا ۱ اتریوم قیمت دارند.

مرحله اول به‌مدت ۷۲ ساعت بود و در این مرحله کاربران با قفل‌کردن توکن‌های لیش (LEASH) و NFTهای «SHIBOSHIS» خود در وب‌سایت رسمی، وارد مزایده می‌شدند و در پایان زمین به بالاترین پیشنهاد فروخته می‌شد. مرحله دوم در هفت روز و بدون مزایده برگزار خواهد شد و کاربران با قفل‌کردن توکن‌های لیش و NFTهای مجموعه SHIBOSHIS می‌توانند زمین دریافت کنند، با این تفاوت که ظرفیت محدود است. در مرحله سوم فروش به‌صورت عمومی آغاز می‌شود و کاربران می‌توانند زمین‌های باقی‌مانده را با قیمتی ثابت خریداری کنند که این مرحله نیز ۱۰ روز طول خواهد کشید.

این تیم تصمیم گرفته است از یک ارز دیجیتال بی‌طرف برای قیمت‌گذاری زمین‌ها استفاده کند تا مطمئن شود معاملات این زمین‌های مجازی تأثیر منفی بر توکن بومی شیبا اینو، یعنی «SHIB» نمی‌گذارد.

توسعه‌دهندگان شیبا اینو در این رابطه گفته‌اند:

استفاده از توکن‌های اکوسیستم خودمان می‌تواند مشکل‌ساز شود، چراکه قیمت شیبا اینو در زمان نقدکردن زمین‌ها کاهش پیدا می‌کند که این موضوع مخالف برنامه‌های ماست.

طبق گفته‌های تیم توسعه شیبا اینو، خریداران این زمین‌ها می‌توانند از روش‌های مختلف درآمد بیشتری هم داشته باشند، منابع درون بازی را جمع‌آوری کنند و به دیگران پاداش دهند. تیم شیبا اینو اعلام کرده است به‌زودی درباره این روش‌ها جزئیات بیشتری را اعلام می‌کند.

علاوه بر این، مالکان زمین‌ها می‌توانند با استفاده از توکن شیبا اینو یا سوزاندن آنها، نام قطعه زمین خود را تغییر دهند.

در اعلامیه راه‌اندازی متاورس شیبا اینو گفته شده است:

اولین نقش ویژه‌ای که توکن «SHIB» در متاورس شیبا اینو خواهد داشت، بحث توکن‌سوزی است. در این سازوکار جدید افراد می‌توانند در ازای سوزاندن توکن نام زمین خود را عوض کنند. این برنامه بلافاصله پس از پایان فروش عمومی زمین‌ها آغاز می‌شود.

توسعه‌دهندگان شیبا اینو همچنین گفته‌اند که بقیه توکن‌های اکوسیستم شیبا اینو مانند لیش (LEASH) و بون (BONE) نیز با گسترش این متاورس نقش بیشتری پیدا خواهند کرد. به گفته آنها، دارندگان توکن لیش می‌توانند در مراحل بعدی زمین خریداری کنند.

گفتنی است که این متاورس در شیباریوم (Shibarium)، شبکه لایه دوم شیبا اینو، توسعه پیدا می‌کند.

منبع: