بایننس از برنامه خود برای رقابت با اتریوم رونمایی کرد

بایننس برای ادامه تلاش‌های خود در راستای رقابت با اتریوم، از برنامه‌ای جدید رونمایی کرده است. این نقشه راه شامل تغییراتی اساسی، انجام مشارکت با توسعه‌دهندگان دیگر و بهبود زیرساخت‌های مجموعه بایننس است تا بتواند شبکه‌ای پایدارتر و ایمن‌تر برای کاربران به ارمغان بیاورد.

به گزارش کوین تلگراف، مجموعه بی‌ان‌بی چین (BNB Chain) که از دو شبکه مجزا با نام‌های بایننس اسمارت چین (BSC) و بایننس چین (Binance Chain)‌ تشکیل شده است، به‌تازگی برنامه فنی خود را اعلام کرده و ظاهراً هدف آن ارتقای ساختار غیرمتمرکز شبکه و افزایش ظرفیت زیرساختی این بلاک چین برای زنجیره‌های جانبی است و همچنین ایجاد پتانسیل بهبود عملکرد و کارایی برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) را هم در برنامه خود دارد.

این اطلاعات که در نشست بی‌ان‌بی چین رولیشن (BNB Chain Revelation) اعلام شد، از آخرین نسخه برنامه حمایتی «برترین توسعه‌دهنده» یا همان «Most Valuable Builder» برای مهندسان نرم‌افزار مشتاق ورود به حوزه وب ۳.۰ رونمایی کرد.

مجموعه بایننس در ماه فوریه (بهمن)، برای شبکه‌های بایننس چین و بایننس اسمارت چین نام واحد «BNB Chain» را انتخاب کرد تا ارتباط هر دو این شبکه‌ها با توکن بایننس کوین مشخص‌تر از قبل شود. بی‌ان‌بی چین اکنون یک لایه زیرساختی چندزنجیره‌ای است که از اکوسیستم جدید و همچنین سازوکار حاکمیتی مبتنی بر توکن BNB پشتیبانی می‌کند.

برخی دیگر از پیشرفت‌های قابل‌توجه‌تر در این برنامه شامل معرفی زنجیره‌های جانبی ویژه برنامه‌های کاربردی شبکه اصلی بایننس است که با پلتفرم‌های متا ایپس (META Apes) و متاورس ورلد (Metaverse World) در ارتباط خواهد بود. این امر با تقریباً دوبرابرکردن اعتبارسنج‌های غیرمتمرکز به ۴۱ مورد طبق پیشنهاد «BEP-131» و افزایش متوالی ظرفیت بلاک شبکه بایننس اسمارت چین به ۲۰۰ میلیون گس (Gas) در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۲، به بهبود سرعت و بهینه‌شدن هزینه‌ها و بسیاری موارد دیگر منجر می‌شود.

یوری فروچیو (Uri Ferruccio)، مدیر اجرایی بنیاد بایننس، ارزیابی خود را از اینکه برنامه جدید این شرکت چگونه می‌تواند به رشد اکوسیستم BNB کمک کند، به اشتراک گذاشته است.

فروچیو گفته است:

این پیشرفت‌های فناوری‌محور، قابل‌توجه هستند؛ زیرا تغییراتی اساسی را هم برای جامعه توسعه‌دهندگان و هم برای کاربران نهایی به ارمغان می‌آورند. تمرکز و تأکید ما بر نوآوری، پایداری، تقویت سیستم حاکمیتی بی‌ان‌بی چین و سرمایه‌گذاری هنگفت در امنیت خواهد بود.