افزودن استخر اضافی توسط Lido برای بهبود نقدینگی در جفت ارز stETH:ETH

در حالی که توکن‌ های Lido ضمانت شده با اتریوم در معرض خطای بلاکچین Terra قرار دارند، به دلیل عدم تعادل در اتریوم پیوندی با Curve (stETH) و استخر اتریوم تحت فشار قرار گرفته‌اند. پروتکل Defi Staking Lido اعلام کرد که مشوق های نقدینگی را برای Curve Finance به منظور بهبود عدم تعادل که در جفت ارز stETH:ETH رخ داده است، به کار می گیرد.

لیدو در 12 می 2022 (22 اردیبهشت) در توئیتی نوشت: “ما در حال استقرار یک استخر Curve Finance اضافی برای بهبود نقدینگی در اطراف stETH:ETH peg هستیم. و این استخر پاداش های بالایی را به سپرده گذاران اولیه پیشنهاد می کند. قبل از اعلام، استخر stETH:ETH Curve در میان هرج و مرج پیرامون بلاکچین ترا، 2 درصد ریزش نشان می داد.

روزنامه‌ نگار رمزارزها و بلاکچین، “کالین وو”، آنچه را که در روز پنج‌ شنبه در حال وقوع بود، این چنین توضیح داد: “نسبت دارایی ETH/stETH در بزرگترین استخر TVL steth (ETH+stETH) Curve ناهموار است. ETH/stETH= 36.48% / 63.52%، مردم در حال مبادله stETH به ETH هستند. کاربرانی که از stETH برای سهام اهرمی استفاده می کنند باید از خطرات بالقوه کاهش پیوندها نیز آگاه باشند.”

در همان موضوع توئیتر، لیدو برنامه این شرکت را برای کاهش این مشکل در پلتفرم Curve توضیح داد. لیدو روز پنجشنبه افزود: “(برنامه این است که) نقدینگی از استخرهای Curve و Balancer موجود به یک استخر جدید (نسبت سپرده پیشنهادی با نرخ فعلی 13 stETH برای هر 1 wETH است) منتقل شود تا پاداش‌ ها به حداکثر برسد. استخر جدید شامل 1,000,000 LDO برای هفته آینده به عنوان پاداش در دسترس است.

برخی از افراد اقدام برای ایجاد یک استخر جدید در بزرگترین پروتکل دیفای از نظر ارزش قفل شده را زیر سوال بردند. “آیا این یک ایده خوب است؟”

طبق آمار defillama.com، اپلیکیشن استیکینگ نقدینگی Lido نیز با بلاکچین Terra مواجه بوده است و 49.66 درصد ارزش از هفته گذشته پلتفرم را ترک کرده است. لیدو در حال حاضر 9.13 میلیارد دلار ارزش دارد اما در 5 می (14 اردیبهشت) 19.39 میلیارد دلار ارزش داشته. 10.26 میلیارد دلار از TVL لیدو از 5 می حذف شده است و 4130 دلار در LUNA باقی مانده است.

منبع: news.bitcoin