افتتاح اولین فروشگاه فیزیکی توسط Meta در تاریخ ۹ می

با توجه به گزارش کالیفرنیا رویترز، مالک فیسبوک (NASDAQ:FB)، شرکت متا پلتفرمز، روز چهارشنبه اولین فروشگاه فیزیکی خود را که دارای صفحه‌نمایش کف تا سقف برای نمایش بازی ها در هدست های واقعیت مجازی و اتاق‌های مخصوص تجربه متاورسی است، راه اندازی می کند.

این فروشگاه که قرار است در 9 می (۱۹ اردیبهشت) افتتاح شود، در واحد اصلی آزمایشگاه های متا، در منطقه سیلیکون ولی در برلینگیم کالیفرنیا واقع شده است. این واحد در حال توسعه محصولات سخت افزاری است که شرکت قصد دارد فروش خود را از این مکان آغاز کند. از جمله عینک های هوشمند Ray-Ban، دستگاه های تماس ویدیویی پورتال و هدست های واقعیت مجازی Oculus.

طراحی فروشگاه با دکوراسیون مینیمالیستی، بازتاب طرح هایی است که کمپانی اپل زمانی که فروشگاه‌ های خرده‌ فروشی را بیش از دو دهه پیش راه‌اندازی کرد، در آن ها پیشگام بوده است.

افتتاح فروشگاه متا چیزی را ملموس می کند که تا حد زیادی یک تجارت تئوریک آینده برای بزرگترین شرکت رسانه های اجتماعی جهان است. بطوریکه سرمایه گذاری هنگفتی را در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در تلاش برای ساختن “metaverse”، اصطلاحی که برای توصیف همه جانبه و مشترک فضاهای مجازی استفاده می شود، کرده است.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی این شرکت می‌گوید: متاورس می‌تواند پلتفرم محاسباتی بزرگ بعدی جهان باشد، اما او هشدار داده است که ممکن است حدود یک دهه طول بکشد تا سرمایه گذاری های شرکت به نتیجه برسد.

منبع: m.investing