استیبل کوین ترا به عنوان ارز پایه به Binance.US اضافه شد

صرافی Binance.US اعلامیه‌ای درباره افزودن یک جفت معاملاتی جدید منتشر کرده است که امکان معامله بیت‌کوین را در برابر استیبل‌کوین UST Terra می‌دهد.

بازوی آمریکایی صرافی بایننس اولین پلتفرم تجاری نیست که UST را به عنوان ارز پایه معرفی می کند. صرافی Bitrue جفت BTC/UST را در اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت ۱۴۰۰) اضافه کرد.

صرافی کریپتو OKX، یکی از برترین رقبای بایننس، جفت های معاملاتی مبتنی بر UST را با بیت کوین، اتریوم و سولانا در اوایل آوریل (اواسط فروردین) راه اندازی کرد.

صرافی اصلی بایننس نیز اوایل این ماه معاملات جفت BTC/UST را معرفی کرد.

سومین استیبل کوین بزرگ
طبق داده‌های CoinMarketCap، استیبل کوین UST در سال ۲۰۲۲ شهرت زیادی به دست آورده و ارزش بازار آن به نزدیک به ۱۸ میلیارد دلار رسیده است. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، UST اخیراً به سومین استیبل کوین بزرگ در کل بازار تبدیل شده است (پس از USDT و USDC). UST پس از دو برابر شدن ارزش بازار استیبل کوین Dai، همچنان بزرگترین استیبل کوین غیرمتمرکز است.

استیبل کوین پرچمدار ترا توجه زیادی را به خود جلب کرده است زیرا بنیاد Luna Guard (LFG)، یک سازمان غیرانتفاعی تحت مدیریت Terraform Labs، توانسته ذخیره عظیم بیت کوین را برای حفظ ارزش دلاری این استیبل کوین ایجاد کند.

با این حال، ترا همچنان مخالفان خود دارد که معتقدند این پروژه یک طرح پانزی با ابعاد عظیم است، زیرا برای پایدار ماندن به افراد بیشتری نیاز دارد تا در آن سرمایه گذاری کنند.

لیکن، Do Kwon، بنیانگذار جنجالی ترا، متقاعد شده است که این رمزارز همچنان شاهد افزایش تقاضا خواهد بود. پروتکل مالی غیرمتمرکز Anchor، بازاری برای وام دهی و استقراض، همچنان بهترین مورد استفاده برای UST است.

منبع: u.today