آماده شدن اینستاگرام برای پشتیبانی از NFTهای اتریوم، پالیگان، سولانا و فلو

و NFT‌های برخی از محبوب‌ ترین شبکه‌ های بلاکچین برای نمایش بیشتر هنرهای رمزارزی، به زودی به اینستاگرام می‌ آیند.

و CoinDesk دریافته است که یکی از قدرتمندترین رسانه های اجتماعی متعلق به شرکت متا، در حال برنامه ریزی برای افزودن توکن های NFT برای اتریوم، پالیگان، سولانا و Flow است. این شبکه ها میزبان اکثریت قریب به اتفاق معاملات کلکسیون های دیجیتال هستند و در بستر اتریوم، Bored Apes از نظر ارزش بازار پیشتاز می باشد.

شروع این کار ابتدا در گروه کوچکی از طرفداران NFT مستقر در ایالات متحده خواهد بود. هنوز مشخص نیست که آیا اینستاگرام در زمان راه اندازی از NFT های هر چهار زنجیره پشتیبانی می کند یا خیر؟ اینستاگرام قصد دارد از کیف پول های رمزارزی پرکاربرد مانند MetaMask پشتیبانی کند. با وصل کردن کیف پول خود، کاربران می توانند مالکیت NFT را اثبات کنند، آن ها را در نمایه های خود به نمایش بگذارند و سازندگانی را که آن ها را ساخته اند تگ کنند.

و CoinDesk تأیید کرده است که اینستاگرام نیز مانند توئیتر برای پست کردن و به اشتراک گذاری NFT از کاربران هزینه ای دریافت نمی کند. این تصمیم احتمالاً نشان دهنده هجوم دید فرهنگی جدید برای NFTها است. اینستاگرام بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد. بسیاری از آن ها از این پلتفرم برای تبلیغ و بازاریابی هنر خود استفاده می کنند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در ماه مارس (اسفند)، بدون فاش کردن جزئیات زیادی از این ابتکار عمل رونمایی کرد. فایننشال تایمز نیز قبلاً گزارش داده بود که متا، آزمایش NFT خود را در اینستاگرام با گزینه‌ های انتخاب و عضویت در گروهی در فیسبوک دنبال خواهد کرد.

منبع: coindesk