trade-strategy

استراتژی معاملاتی

ارزهای دیجیتال – بیت کوین، اتریوم، تتر و… – یکی از بهترین دارایی ها در سال های اخیر هستند، زیرا سرمایه‌گذاران بیشتری به بازار ارزهای دیجیتال ورود پیدا کردند و تمایل آنها به گنجاندن این دارایی ها در پرتفوی معاملاتی سرعت گرفته و سعی داشتند از سرمایه‌گذاری‌های دیجیتالی که پتانسیل افزایش ارزش در بلندمدت را دارند، سود کنند.

اما ارزهای رمزنگاری شده ذاتا دارایی های پر ریسکی هستند زیرا مستعد نوسانات شدید قیمت هستند. این یکی از عوامل ریسک است که سرمایه‌گذاران کریپتو برای سرمایه‌گذاری سودآور در این نوع از دارایی‌های نوظهور که اکنون ارزش کل بازار آن حدود 2 تریلیون دلار است، باید در نظر بگیرند. سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال تفاوت زیادی با سرمایه گذاری در دارایی های سنتی مانند سهام و اوراق قرضه ندارد اما ماهیت جداگانه ای دارند و رفتار آنها به عنوان یک دارایی باید توسط سرمایه گذاران درک شود.

مهمترین اصل برای افزایش سود و کاهش زیان شناخت استراتژی‌های معاملاتی و سرمایه‌گذاری است که باید هنگام مدیریت سرمایه‌گذاری‌های کریپتو به خاطر داشته باشید. در تجارت ارزهای دیجیتال باید پلتفرم‌های معاملاتی، سیگنال‌های معاملاتی، استراتژی های تجاری، ساخت سبد دارایی‌ها و مدیریت ریسک مدنظر قرار گیرد.

استراتژی معاملاتی یک روش سیستماتیک است که برای خرید و فروش در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می شود. استراتژی معاملاتی مبتنی بر قوانین و معیارهای از پیش تعریف شده ای است که هنگام تصمیم گیری در مورد معاملات استفاده می شود.

یک استراتژی معاملاتی ممکن است ساده یا پیچیده باشد و شامل ملاحظاتی مانند سبک سرمایه گذاری (به عنوان مثال، ارزش در مقابل رشد)، ارزش بازار، شاخص های فنی، تحلیل بنیادی، بخش صنعت، سطح تنوع پرتفوی، افق زمانی یا دوره نگهداری، تحمل ریسک و… باشد. نکته کلیدی این است که یک استراتژی معاملاتی با استفاده از داده ها و تجزیه و تحلیل عینی تنظیم شود و با جدیت به آن پایبند باشید. در عین حال، یک استراتژی معاملاتی باید به صورت دوره ای مجدداً ارزیابی شود و با تغییر شرایط بازار یا اهداف فردی تغییر یابد.

آکادمی تترا به سرمایه گذاران کمک می کند تا استراتژی معاملاتی مناسبی را براساس میزان ریسک پذیری، وضعیت بازار، تحلیل های تکنیکال و بنیادی و … طرح ریزی، انتخاب و اجرا نمایند.