ورود و خروج پول به صرافی ها

ورودوخروج پول به صرافی

مسیرهای ورود و خروج به عرصه ارزهای دیجیتال به دلیل وارد شدن کاربران و سرمایه‌های جدید به بازار ارزهای دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارن . این مسیرها هم‌چنین نقش کلیدی در پر کردن شکاف بین دنیای ارزهای دیجیتال و عرصه امور مالی سنتی دارن .

یکی از عوامل فاندامنتال که در کاهش و افزایش قیمت بیت کوین و سایر ارزهای ­دیجیتال تاثیر داره ، ورود و خروج تتر یا خود بیت کوین هست . اجازه بدین برای درک بیشتر این موضوع یکسری اطلاعات مرتبط با این ورود و خروج رو بهتون آموزش بدم .

شاخص های ورود و خروج، در ارزهای دیجیتال

یکی از شاخص‌های بسیار مهم که به ما در تشخیص و پیش‌بینی حرکات قیمتی احتمالی کمک می‌کنه، پارامتر مقدار خالص ورودی بیت کوین به صرافی‌هاست. این پارامتر به قدری برای ما مهمه که سایت‌های زیادی درباره اون مطلب نوشتن. اکثر صندوق‌های سرمایه‌گردانی که در بازار رمزارز‌ها فعالیت می‌کنن هم در بازه‌های زمانی کوتاه پارامتر ورود و خروج بیت کوین از صرافی ها رو بررسی می‌کنن . همچنین پلتفرم‌های مختلفی درباره ورود و خروج بیت کوین به صرافی ها اطلاعات ارائه میکنن  و ابزار‌های زیادی برای این منظور در سطح اینترنت در دسترس است. در ادامه این مطلب بیشتر به جزئیات این موضوع می‌پردازیم.

شاخص Inflow

ورودوخروج پول به صرافی

این اصطلاح به معنی ورود کوین یا توکن به صرافی هاست .  برای مثال وقتی که ما وارد Deposit صرافی کوکوین میشیم ، در واقع می­خوایم یک ارزی رو به این صرافی واریز کنیم . به کل این عمل که باعث ورود پول میشه، Inflow میگن .

شاخص Outflow

ورودوخروج پول به صرافی

این اصطلاح به معنی خروج کوین یا توکن از صرافی هاست . برای مثال ما وقتی وارد قسمت Withdraw صرافی بشیم و ارزی رو از صرافی خارج کنیم ، عمل خروج پول رو انجام دادیم .

Inflow چه تاثیری میتونه داشته باشه ؟

وقتی که میزان ورودی یا Inflow هر ارز دیجیتالی به صرافی افزایش پیدا کنه ، به این معنیه که نهنگ ها در حال انتقال اون ارز از کیف پول به صرافی هستن . احتمالا در قدم بعدی ، نهنگ ها با عرضه اون در بازار ، فشار فروش ایجاد می کنند و باعث کاهش قیمت میشن . به عبارت دیگه ، بازار نزولی یا (Bearish Market) ایجاد می کنن .

دقت داشته باشین که بحث inflow در ارز دیجیتال تتر متفاوته که در ادامه براتون توضیح میدم .

Outflow چه تاثیری میتونه داشته باشه ؟

زمانیکه میزان خروجی یا Outflow ارزدیجیتال به صرافی افزایش پیدا می­کنه ، به این معنیه که نهنگ ها در حال خارج کردن پول هاشون از صرافی به کیف پول هستن . بعد از این اتفاق ممکنه بازار صعودی یا (Bullish Market) داشته باشیم . چون که عرضه اون ارز توسط نهنگ ها در بازار کم شده و دیگ فشار فروشی وجود نداره .

ورود و خروج تتر به صرافی و تاثیر آن روی بیت کوین

ورودوخروج پول به صرافی

یکی از شاخص هایی که با استفاده از اون می تونیم صعودی یا نزولی بودن بیت کوین رو تشخیص بدیم ، شاخص میزان ورود و خروج تتر (USDT) به صرافی هاست .

اگر که میزان ورودی تتر از خروجی اون بیشتر باشه ، به این معنیه که میزان بسیاری از تتری که وارد شده ، قراره برای خرید بیت کوین استفاده بشه و در نهایت باعث صعودی شدن اون بشه . اگر برعکس این موضوع اتفاق بیفته و میزان خروجی تتر از ورودی اون بیشتر باشه به این معنیه که نهنگ ها تمایلی به خرید بیت کوین ندارن و در نهایت ممکنه که قیمت بیت کوین کاهش پیدا کنه .

تاثیر Inflow  و Outflow  قطعی نیست

حرکات بزرگ بازار ارزهای دیجیتال تا حد زیادی وابسته به بیت کوین هستن و تشخیص روندهای بعد از ورود و خروج بیت کوین به صرافی برای ما خیلی مهم هستن . به همین دلیل شرکت های بزرگ و موسسات مالی فعال در بازار ارزهای­ دیجیتال با حساسیت زیادی این مسئله رو بررسی میکنن .در حال حاضر ، بیت کوین 50 تا 60 درصد از کل ارزش بازار های دیجیتال رو در اختیار داره و این میزان ورودی و خروجی به طور قطع نمیتونه روند بعدی بازار رو تشخیص بده . پیشنهاد ما اینه که از این موضوع به عنوان یک عامل کمک کننده فاندامنتالی ، کنار بقیه روش های فاندامنتال و تکنیکال استفاده کنین .

چجوری میتونم ورودی و خروجی به صرافی هارو بررسی کنم ؟

یکی از معروف ترین وب سایت هایی که در این زمینه وجود داره ، وب سایت Santiment هست . برای تعیین میزان ورودی و خروجی وارد سایت www.app.santiment.net بشین . در صورتی که اکانتی در این سایت ندارین از قسمت Log in ، یک اکانت بسازین و از اطلاعات اون استفاده کنین .

سایت ها

نتیجه­ گیری

ما در این مقاله ، شاخص Inflow و Outflow رو معرفی کردیم و روش پیش بینی آینده بازار ارزهای دیجیتال ، با استفاده از این شاخص رو متوجه شدیم. شاخص Inflow میزان پول ورودی به صرافی و شاخص Outflow میزان پول خروجی از صرافی رو مشخص میکنن .اگر میخوای معامله کردن بدون نیاز به این ابزار رو تجربه کنی ،پولبکی شو تا از تجربه لذت بخش وکم ریسک درآمد دلاری بهره مند بشی.