توسعه دهنده اتریوم در خصوص وقایع بعد از ارتقاء Merge توضیح داد

تیم بیکو(Tim Beiko)، توسعه‌دهنده هسته اتریوم (ETH)، مجموعه‌ای از پیشنهادات و انتظارات را در مورد ارتقاء آینده برای توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و پروتکل‌ها در اتریوم بیان کرده است.
برای کاربران معمولی برنامه‌ها و پروتکل‌ها، بیکو به سادگی پیشنهاد کرد چیزهایی را آزمایش کنند تا مطمئن شوند که هیچ چیز تخریب نمی شود.

ارتقاء Merge لحظه بسیار پیچیده و مورد انتظاری است که شبکه اتریوم از اثبات کار (PoW) به اجماع اثبات سهام (PoS) تغییر می کند. در آن مرحله که به عنوان “لایه اجماع” شناخته می شود و انتظار می رود در ماه آگوست سال جاری(مرداد) رخ دهد.
آزمایش بر روی چندین شبکه آزمایشی متمرکز شده است که اطمینان حاصل شود که هیچ مشکلی وجود ندارد و یا برنامه های موجود پس از ادغام کاملاً خراب نمی شوند.

بیکو اظهار داشت که توسعه دهندگان باید بدانند که دو تغییر مهم در نحوه کار قراردادهای هوشمند با Merge وجود خواهد داشت. ابتدا، او به آنها یادآوری کرد که روش تصادفی بیکن، که به اجرای برنامه ها کمک می کند، تغییر خواهد کرد که برای تغییر به PoS ضروری است و در نوامبر گذشته(آبان 1400) در یک به‌روزرسانی بنیاد اتریوم (EF) منتشر شد.
تغییر دوم این است که زمان بلوک از 13 ثانیه در هر بلوک به 12 کاهش می یابد. در نتیجه این تغییر، قراردادهای هوشمندی که از سرعت تولید بلوک به عنوان معیار زمان استفاده می کنند، پس از انجام ارتقاء، یک ثانیه سریعتر اجرا می شوند.

منبع : cointelegraph.