بازگشت بیت کوین به بالای سطح 30000 دلاری

بیت کوین روز پنجشنبه در حالی به بالای سطح 30000 دلار بازگشت که رمزارزها درحال یافتن جهت خود در بازار هستند اما فعلا ضرر و زیان عظیم خود در دو هفته گذشته را جبران نکرده است.

بیت کوین، بزرگترین رمزارز جهان از لحاظ ارزش بازاری، در ساعت 11.15AM به وقت ET به بالای سطح 30،000 دلاری رسید.

قیمت اتریوم، بزرگترین آلتکوین جهان، به بالای سطح 2000 دلاری افزایش یافت.

بازار رمزارزها در شش هفته گذشته نیمی از ارزش خود را از دست داد. ارزش کل این بازار در روز پنجشنبه از 2.19 تریلیون دلار در 4 آوریل(15 فروردین) به 1.27 تریلیون دلار کاهش یافت.

اکثر ضرر و زیان ها در این بازار طی دو هفته گذشته حاصل شد که فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره را به میزان 50 واحد افزایش یافت. این بانک همچنین در مسیر افزایش بیشتر این نرخ در ژوئن(خرداد-تیر) و جولای(تیر-مرداد) است.

بازار ارزهای دیجیتال علاوه بر سیاست های انقباض پولی فدرال رزرو، با موانع داخلی دست و پنجه نرم می کند. یکی از این موانع ، سقوط استیبل کوین یو اس تی طی هفته گذشته بود.

این درحالیست که استیبل کوین UST با قابلیت برابری با یک دلار طراحی شده بود. ارزش این رمزارز به کاهش خود ادامه داد و به 0.08795 دلار رسید.

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده در روز دوشنبه، بنیاد گارد لونا، سازنده UST، در 10 روز گذشته حداقل 2.1 میلیارد دلار بیت کوین به فروش رسانده است تا از UST حمایت کند.

بسیاری از سرمایه گذاران رمزارزی این بنیاد را مورد انتقاد قرار می دهند.

دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد که این کشور دیر یا زود رمزارزها را به عنوان شیوه ای برای پرداخت قانونی خواهد کرد.

منبع: aa.com.tr