احتمال فروش بیتکوین توسط شرکت ماینینگ Marathon Digital

شرکت Marathon Digital، یکی از بزرگترین استخراج‌ کنندگان بیت‌کوین و “هولدر” سکه‌ هایی که استخراج می‌کند، گفت که ممکن است به فروش برخی از بیتکوین‌ هایی که در اختیار دارد فکر کند، اما احتمالاً در کوتاه‌ مدت این کار را نخواهد کرد.

هیو گالاگر (Hugh Gallagher)، مدیر مالی شرکت ماراتن، طی یک کنفرانس تلفنی گفت: “ممکن است در آینده برای مدیریت صندوق دارایی های خود یا اهداف کلی شرکت، به فروش بیتکوین اقدام کنیم، اما او افزود که فروش بیتکوین به این زودی ها نخواهد بود. او گفت: “من می‌ گویم که ما واقعاً قصدی برای انجام فروش بیتکوین در کوتاه‌ مدت نداریم. وی افزود: این شرکت همچنین در حال بررسی چندین گزینه دیگر برای تامین مالی از جمله وام مدت دار، تامین مالی تجهیزات و عرضه سهام در بازار است.

بر اساس بیانیه ای، این ماینر مستقر در لاس وگاس آخرین بار بیتکوین های خود را در اکتبر 2020 (مهر 1399) فروخت و از آن زمان تاکنون بیتکوین استخراج شده خود را انباشت کرده است. اخیراً، ماراتن اعلام کرد که دارای 9673 بیت کوین با ارزش بازار تقریبی 365.5 میلیون دلار است.

فروش چند بیت کوین برای استفاده در مخارج روزمره احتمالاً خبر مثبتی برای سهامداران ماراتن خواهد بود، زیرا ابزاری برای تامین مالی کم هزینه تر می باشد. اخیرا تامین مالی تجهیزات و وام های با پشتوانه بیتکوین به یک روند در حال ظهور در بین ماینرها تبدیل شده است، زیرا سهامداران استخراج کنندگانی را که با انتشار سهام، افزایش سرمایه می دهند مورد اعتراض قرار می دهند.

این ماینر روز چهارشنبه، در جریان نتایج درآمد خود، گفت که وجه نقد موجود آن تا 31 مارس (11 فروردین) 118.5 میلیون دلار بوده است، در حالی که کل نقدینگی، به عنوان پول نقد در دست به اضافه تسهیلات اعتباری گردان موجود، 218.5 میلیون دلار است. این ماینر قصد دارد تا اوایل سال 2023 به 23.3 اگزاهش در ثانیه (EH/s) در قدرت ماینینگ برسد. در پایان معاملات چهارشنبه، سهام Marathon حدود 1 درصد کاهش یافت و به 17.76 دلار در هر سهم رسیده است.

منبع: coindesk